19.-20.05.2018

IAAF

Lattelecom Riga Marathon

19.-20.05.2018

IAAF

Raksts par Lattelecom Rīgas maratonu 2017

Sportland Tempa turētāji no VSK Noskrien

Šogad jau septīto gadu pēc kārtas Lattelecom Rīgas maratona dalībniekus atbalstīs oficiālie tempa turētāji, kuri skrējējiem maratona un pusmaratona distancēs palīdzēs trasi pieveikt vienmērīgā tempā un, iespējams, sasniegt savus labākos rezultātus. Ar Sportland atbalstu tempa turēšanu nodrošinās Baltijā labākā un pieredzējušākā tempa turētāju komanda no VSK Noskrien.

Tempa turētāji ir pasaules lielākajos maratonos praktizēta pieeja – grupa pieredzējušu skrējēju, kas palīdz citiem skrējējiem pieveikt distanci un sasniegt finiša līniju noteiktā laikā. Neskatoties uz to, vai jūs skrienat savu pirmo maratonu, vai esat pieredzējis skrējējs – jūs varat pievienoties kādai no VSK Noskrien tempa turētāju grupām.

Tempa turētāji nodrošinās vienmērīgu skrējiena tempu visas distances garumā. Tas nozīmē, ka katrs kilometrs tiks skriets aptuveni vienādā ātrumā, finišējot plānotajā (uz krekla norādītajā) laikā plus/mīnus viena minūte. Tempa turētāji būs aprīkoti ar baloniem un speciāliem tempa turētāja krekliem, uz kuriem ir norādīts plānotais finiša laiks. Tempa turētāji būs izvietoti un startēs no attiecīgo plānoto finišu laiku starta koridoru sākuma. Ātrākie laiki sākumā, lēnākie – uz beigām.

IMG_0174.jpg

 

Maratona tempa turētāji

3h00min - Uldis Kļaviņš, Gunārs Ķeģis
3h15min - Jānis Grāmatnieks, Giuseppe Bossi, Valdis Ņilovs
3h30min - Ainārs Gudēvics, Juris Gudēvics-Liepiņš, Pēteris Cābulis
3h45min - Jānis Miezers, Matīss Vīksne, Arnis Atteka
4h00min - Inga Kāpiņa, Linda Beldava, Rainers Meiers
4h15min - Gints Konošonoks, Ilze Limanāne, Dace Veipa
4h30min - Jekaterina Dmitrijeva, Dāvis Poliņš, Ainars Zēbergs
5h00min - Lāsma Āboliņa, Aivars Veiss, Zane Vanaga

Pusmaratona tempa turētāji

1h45min - Līva Medne, Mārtiņš Miķelsons
2h00min - Lauma Čerņevska, Krišjānis Berķis
2h15min - Santa Birģele, Ina Graudiņa

Sportland Tempa turētāju CV

Šogad Lattelecom Rīgas maratona tempa turētāju komanda ir starptautiska un VSK Noskrien komandas sastāvā piedalīsies pieredzējis tempa turētājs no Itālijas ar pieredzi vairākos maratonos Itālijā. Tā pat sastāvā ir izcili garo distanču skrējēji, maratonu tūristi ar vairākiem desmitiem maratonu pieredzi un pieredzējušākajie tempa turētāji Latvijā. Tempa turētāju komanda nodrošinājusi tempu pēdējos gados maratonā un pusmaratonā Rīgā, maratonā un pusmaratonā Valmierā, Ventspilī un lielākajos pusmaratonos valstī – Rēzeknē, Biķernieku trasē, Jelgavā, Kuldīgā, Liepājā, Jūrmalā un Siguldā. Komandai ir arī starptautiska tempa turēšanas pieredze – VSK Noskrien pārstāvji divus pēdējos gadus ir nodrošinājusi tempu Viļņas maratonā un pagājušajā gadā arī Kauņas maratonā.

IMG_0343.jpg

 

3h00min - Uldis Kļaviņš, Gunārs Ķeģis

3h00min tempa turētājs Uldis Kļaviņš pirms vairākiem gadiem Rīgas maratonā turēja tempu, noskrienot maratonu pastalās, un šogad janvārī uzlaboja savu personisko rekordu maratonā. Tas tagad ir 2:32:19 un ilgu laiku bija labākais maratona laiks starp Latvijas pārstāvjiem šogad. Uldis ir noskrējis 21 maratonu un lielu daļu no tiem kā tempa turētājs. Gunārs Ķeģis ir pieredzējis garo distanču skrējējs ar vairākkārtēju Pasaules čempionāta 24h skriešanā pieredzi un pagājušajā gadā finišēja leģendārajā Spartatlonā, kur skrienot jātiek galā ar 246km. Gunārs ir noskrējis 33 maratonus.

3h15min - Jānis Grāmatnieks, Giuseppe Bossi, Valdis Ņilovs

3h15min tempa turētāju komandā ir tempa turētājs no Itālijas. Giuseppe Bossi ir noskrējis ap piecdesmit maratoniem, turējis tempu vairākos itāļu maratonos, un bijis Miami maratona tempa turētāju komandā 2014. gadā. Valdis Ņilovs ir universāls skrējējs un spējis augstā līmenī Rīgas maratona ietvaros noskriet trīs distances vienā dienā – maratonu, 10km un 5km distances. Valdis ir noskrējis vairāk nekā četrdesmit maratonus un sešdesmit pusmaratonus, trīs reizes piedalījies Pasaules čempionātos 24h skriešanā, finišējis Spartatlonā un šogad jau trešo reizi finišēja skrējiensoļojumā Rīga-Valmiera. Jānis Grāmatnieks pagājušo gadu turēja tempu Kauņas maratonā un finišējā skrējiensoļojumā Rīga-Valmiera.

3h30min - Ainārs Gudēvics, Juris Gudēvics-Liepiņš, Pēteris Cābulis

3h30min galvenais vilcējspēks būs pagājušā gada labākais tempa turētājs – Ainārs Gudēvics. Liela tempa turēšanas pieredze, milzīgas motivācijas spējas un neizsmeļams pozitīvisms. Ainārs ir turējis tempu maratonā Rīgā, Valmierā, Viļņā un Kauņā. Lielu daļu no saviem 43 pusmaratoniem Ainārs ir bijis tempa turētājs. Līdzīgi ir ar viņa brāli Juri Gudēvicu-Liepiņu, kurš gandrīz visus savus maratonus un pusmaratonus ir bijis VSK Noskrien tempa turētāju komandā. Pēteris Cābulis ir pagājušā gada Spartatlona finišētājs un ir noskrējis vairāk nekā četrdesmit maratonus. Pēteris turējis tempu Rīgā, Valmierā, Viļņā un Kauņā.

3h45min - Jānis Miezers, Matīss Vīksne, Arnis Atteka

3h45min tempa turētājs Jānis Miezers ir vairākkārtējs skrējiensoļojumā Rīga-Valmiera finišētājs, pagājušo gadu finišējis Madeira Island Ultra Trail, kā arī Cēsis Eco Trail un Siguldas kalnu maratona garākajās distancēs. Jāņa kontā ir vairāk kā divdesmit maratonu. Matīss Vīksne šogad kļuva par divkārtēju skrējiensoļojumā Rīga-Valmiera finišētāju un pagājušo gadu arī tika galā ar Cēsis Eco Trail un Siguldas kalnu maratona garajām distancēm. Matīsa kontā ir vairāk kā trīsdesmit maratoni. Arnis Atteka gatavojas Ironman un šogad uzsāka tempa turētāju arodu ar tempa turēšanu Rēzeknes pusmaratonā.

4h00min - Inga Kāpiņa, Linda Beldava, Rainers Meiers

4h00min tempa turētāja Inga Kāpiņa ir noskrējusi deviņus maratonus un turējusi tempu Rīgas un Viļņas maratonos. Inga ir noskrējusi vairāk nekā trīsdesmit pusmaratonus un pēdējos gadus pārsvarā kā viena no labākajām vecuma grupā. Inga regulāri skrien Stirnubuka Lūša distanci un pārējos garākos ultramaratonus Latvijā. Linda Beldava ir viena no noskrien.lv redaktorēm un Pasaules čempionāta 24h skriešanā dalībniece 2013. gadā. Šogad ir jau finišējusi Transgrancanaria 125km distancē. Lindas kontā ir astoņi maratoni un vairāk nekā trīsdesmit pusmaratoni. Rainers Meiers šogad ļoti labi noskrējis Barselonas maratonu ar rezultātu 3:25:14 un savā V50 vecuma grupā ieguvis 52. vietu. Rainera kontā ir 17 maratoni.

4h15min - Gints Konošonoks, Ilze Limanāne, Dace Veipa

4h15min tempa turētāja Dace Veipa šogad Kanāriju salās pieveica Transgrancanaria 360º, kas ir 265km ar 16500 kāpuma metriem. Dace pagājušajā gadā bija Latvijas izlases sastāvā Eiropas čempionātā 24h skriešanā, noskrienot 170.7km, uzrādot visu laiku trešo labāko sieviešu rezultātu Latvijā šajā disciplīnā. Ilze Limanāne ir noskrējusi piecus maratonus un ap trīdesmit pusmaratonus. Pagājušo gadu Barselonas maratonā noskrējusi savu labāko maratonu ar rezultātu 3:42:33. Ilze ar Daci arī pagājušajā gadā turēja tempu Lattelecom Rīgas maratonā. Gints Konošonoks ir taku skriešanas seriāla “Stirnubuks” galvenais trašu veidotājs un turējis tempu Rīgā un Viļņā.

4h30min - Jekaterina Dmitrijeva, Dāvis Poliņš, Ainars Zēbergs

4h30min tempa turētāja Jekaterina Dmitrijeva noskrējusi septiņus maratonus un zīmīgi, ka vienu no tiem uz skrejlentas. Katjai ir Pasaules čempionāta 24h skriešanā pieredze. Dāvis Poliņš 2015. gadā noskrējis savu pirmo maratonu Barselonā un kopā noskrējis 15 pusmaratonus Četros no pusmaratoniem bijis tempoa turētājs. Dāvis ir jaunais dakteris un noteikti rūpēsies par līdzskrējēju komfortu, un nogādās līdz finišam sveikus un veselus. Ainārs Zēbergs ir noskrien.lv reitingu sastādītājs un šī būs pirmā pieredze tempa turēšanā. Ainārs ir noskrējis gandrīz divdesmit pusmaratonus.

5h00min - Aivars Veiss, Lāsma Āboliņa, Zane Vanaga

Pēdējā tempa turētājs Aivars Veiss ir pieredzējis tempa turētājs un noskrējis gandrīz trīsdesmit maratonus dažādās pasaules malās un jau divus šogad. Aivars turējis tempu vairākas reizes Lattelecom Rīgas maratonā un Kauņā. Lāsma Āboliņa noskrējusi septiņus maratonus un šogad Rīgā būs debija tempa turētājas godā. Zane Vanaga ir divkārtēja skrējiensoļojuma Rīga-Valmiera finišētāja un noskrējusi divus maratonus. Arī Zanei šī būs debija kā tempa turētājai.

Par Sportland Tempa turētājiem un VSK Noskrien

 • Kas ir tempa turētāji?

  Tempa turētāji ir pasaules lielākajos maratonos praktizēta pieeja – grupa pieredzējušu skrējēju, kas palīdz citiem skrējējiem pieveikt distanci un sasniegt finiša līniju noteiktā laikā. Neskatoties uz to vai jūs skrienat savu pirmo maratonu, vai esat pieredzējis skrējējs ar vēlmi uzstādīt jaunu personisko rekordu – jūs variet pievienoties kādai no tempa turētāju grupai.

  Tempa turētāji nodrošina vienmērīgu skrējiena tempu visas distances garumā. Tas nozīmē, ka katrs kilometrs tiek skriets aptuveni vienādā ātrumā, finišējot plānotajā (uz krekla norādītajā) laikā plus/mīnus viena minūte.

 • Kā atpazīt tempa turētājus?

  Tempa turētāji ir aprīkoti ar baloniem un speciāliem tempa turētāja krekliem un numuriem, uz kuriem ir norādīts plānotais finiša laiks.

 • Kur meklēt tempa turētājus?

  Tempa turētāji ir sastopami Lattelecom Rīgas maratona EXPO, savukārt sacensību dienā tempa turētāji ir izvietoti un startē no attiecīgo plānoto finišu laiku starta koridoru sākuma. Ātrākie laiki sākumā, lēnākie – uz beigām.

 • Kādi ir plānotie finiša laiki?

  Maratona tempa turētāju plānotie finiša laiki ir:
  3h, 3h15min, 3h30min, 3h45min, 4h, 4h15min, 4h30min un 5h.

  Pusmaratona tempa turētāju plānotie finiša laiki ir:
  1h45min, 2h un 2h15min.

 • Vai ir jāpiesakās iepriekš?

  Nē, lai skrietu ar tempa turētājiem pieteikšanās nav nepieciešama. Atrodi savus tempa turētāju balonus starta zonā un droši skrien bariņā.

Par VSK Noskrien

VSK Noskrien ir virtuāla skrējēju komanda, kas apvieno vairākus tūkstošus dažādu spēju skrējējus un skriešanas entuziastus. VSK Noskrien komandā ir skrējēji, kas skrējuši jau trīsdesmit gadus un noskrietos maratonus uz vienas rokas pirkstiem nesaskaitīs, ir tādi, kas ir ceļā uz savu pirmo maratonu un ir arī tādi, kas tieši savu pirmo maratonu vai pusmaratonu ir noskrējuši, pateicoties VSK Noskrien. Daži skrien ātri un ieņem pirmās vietas, taču vairākums skrien sava prieka pēc. Galvenais nav uzvarēt, galvenais ir noskriet.

Par VSK Noskrien lasiet vairāk www.noskrien.lv

Galvenais partneris

 • Lattelecom

Partneris

 • Rimi

Sponsori

 • adidas
 • WESS
 • Sportland

Organizē

 • NECom
 • Rīgas Dome