19.-20.05.2018

IAAF

Lattelecom Riga Marathon

19.-20.05.2018

IAAF

Biežāk uzdotie jautājumi

Dalībnieki ir vēlējušies uzzināt atbildes uz dažādiem jautājumiem. Iespējams, ka šie paši jautājumi interesē arī jūs.

 • Kas var pieteikties?

  Maratona (42km) distancei, līdzīgi kā citos pasaules lielpilsētu maratonos, var reģistrēties un startēt tikai tie skrējēji, kas sasnieguši 18 gadu vecumu (dzimuši pirms 2000. gada 20. maija).

  Pusmaratona (21km), 10 km un 6 km distances var izvēlēties ikviens, samērojot distances garumu un treniņu apjomu ar savām spējām. Īpaši aicinām pieteikties veselīga dzīvesveida piekritējus – skrējējus, riteņbraucējus, pārgājienu cienītājus –, kas gatavi izmēģināt spēkus jaunā disciplīnā – skriešanā. Tomēr sacensību organizatori nerekomendē maratona vai pusmaratona distanci izvēlēties dalībniekiem, kas nav pārliecināti par savu fizisko sagatavotību un veselības stāvokli.

 • Kas jādara, ja mana komanda ir jau pieteikta, bet es vēlos startēt kopā ar viņiem?

  Piesakieties savai izvēlētajai distancei šajā mājas lapā sadaļā Reģistrācija. Aizpildot savu reģistrācijas anketu, neaizmirstiet norādīt komandas nosaukumu. Par vienu komandu tiek uzskatīti tikai tie dalībnieki, kas startē zem identiska nosaukuma. Ja esat jau reģistrējies kādai no distancēm, sūtiet pieprasījumu ar savu vārdu, starta numuru un komandas nosaukumu uz e-pastu: registration@necom.lv.

 • Kur un kā var saņemt starta numurus?

  Dalībnieki starta numurus varēs saņemt Latteleom Rīgas maratona EXPO laikā no 18. - 19. maijam. Numura saņemšanai nepieciešams uzrādīt apstiprinājuma vēstuli, kuru saņēmāt reģistrējoties. Ja esat izdzēsuši apstiprinājuma vēstuli, sūtiet pieprasījumu pēc tā dublikāta uz marathon@necom.lv, norādot savu vārdu, uzvārdu un Jums piešķirto starta numuru.

  Starta numurus saņemt sacensību dienā 11. novembra krastmalā vai citur nebūs iespējams!

 • Es esmu reģistrējies, bet nevaru atrast savu vārdu dalībnieku sarakstā. Ko man darīt?

  Reģistrējoties internetā, veicot maksājumu ar karti, un reģistrējoties Nordea bankas filiālēs, jūsu vārds dalībnieku sarakstā parādās nekavējoties. Uzreiz pēc veiksmīgas reģistrācijas saņemsiet reģistrācijas apstiprinājuma vēstuli (PDF) savā e-pastā, kurā norādīts jūsu starta numurs.

  Uzņēmumu komandu, kas samaksu veic ar pārskaitījumu, dalībnieku vārdi dalībnieku sarakstā parādās tikai pēc rēķina apmaksas. Ja jūsu vārds nav sarakstā, pārbaudiet, vai uzņēmums veicis rēķina apmaksu. Ja esat reģistrējies un veicis dalības maksas samaksu Nordea bankas filiālē un nevarat atrast savu vārdu dalībnieku sarakstā, sazinieties ar mums, rakstot uz marathon@necom.lv.

 • Cik daudz jātrenējas, lai noskrietu maratonu, pusmaratonu, 10km vai 6km distanci?

  Katrai šai distancei nepieciešama cita līmeņa fiziskā sagatavotība. Ja esat pieredzējis skrējējs, tad sagatavošanās maratonam var prasīt 2 – 3 mēnešus, savukārt, ja maratonam esat sācis gatavoties "no nulles", tad ieteicams būtu vismaz 4 mēnešu sagatavošanās periods.

  Sagatavošanās pusmaratonam var prasīt 1 – 2 mēnešus pieredzējušam skrējējam vai 2 – 3 mēnešus iesācējam. Ja esat izlēmis piedalīties pusmaratonā un sākat "no nulles", tad būtu pēdējais laiks sākt treniņus.

  10 km un 6 km distances pabeigšanai nav nepieciešami ilglaicīgi treniņi, ja vien neesat apņēmies sasniegt personisko rekordu. 6 km un 10 km distances garums ir pieejams dalībniekiem ar visdažādāko fizisko sagatavotību – sagaidām, ka līdzīgi kā citos gados, šajās distancēs startēs gan pieredzējuši sportisti, gan veselīga dzīvesveida cienītāji, kam distances pabeigšana un piedalīšanās ir daudz svarīgāka par rezultātu. Šīs distances ir mazāk prasīgas attiecībā uz dalībnieka fizisko sagatavotību, tāpēc organizatori paredz, ka 6 km un 10 km distancēs šogad gaidāms vislielākais dalībnieku skaita pieaugums.

 • Kam būs iespējams saņemt sacensību piemiņas medaļas?

  Turpinot aizsākto tradīciju, Lattelecom Rīgas maratona 2018 piemiņas medaļas saņems visi finišētāji, kas iekļausies distancei noteiktajā laika limitā:

  • 6 km - 1 stunda 30 minūtes
  • 10 km - 2 stundas
  • Pusmaratons - 3 stundas
  • Maratons - 6 stundas
 • Kur būs iespējams iegādāties oficiālo maratona T-kreklu?

  Maratona organizatori piedāvā iespēju jau reģistrēšanās brīdī pasūtīt 2018. gada oficiālo maratona T-kreklu. Skriešanas T-krekls ražots no augstvērtīgiem materiāliem (ražotājs adidas) un ir piemērots garo distanču skriešanai. Katru gadu kreklam īpašu dizainu izstrādā kāds no Latvijā pazīstamiem māksliniekiem. Aicinām iepazīties ar iepriekšējo gadu oficiālo dizainu kolekciju!

  Krekla cena – 30 EUR. Pieejamo kreklu un izmēru skaits ir ierobežots. Ja reģistrācijas laikā atsevišķi kreklu izmēri netiks izpirkti, tos būs iespējams iegādāties Lattelecom Rīgas maratona interneta veikalā vai EXPO laikā no 18. - 19. maijam.

 • Vai ir iespējams atcelt savu dalību?

  Ja dalībnieks atsauc savu dalību, iemaksātā dalības maksas netiek atdota. Starta numuru nav iespējams nodot citai personai.

  Veselības iemeslu dēļ, uzrādot ārsta izziņu līdz 2018. gada 17. maijam dalībniekiem ir iespēja iemaksāto dalības maksu pārcelt reģistrācijai 2019. gada Lattelecom Rīgas maratonā. Šie dalībnieki tiks reģistrēti dalībai Lattelecom Rīgas maratonā 2019 iemaksājot papildus 10 EUR.

  Vairāk par dalības atcelšanu lasiet sadaļā Dalības atcelšana.

 • Vai ir iespējams mainīt savu distanci?

  Jā, tas ir iespējams.

  • No garākas uz īsāku distanci (piemēram, no maratona uz pusmaratonu vai 10 km): distances maiņu bez maksas iespējams veikt līdz 2018. gada 15. aprīlim. Laika posmā no 2018. gada 16. aprīļa līdz 17. maijam, par distances maiņu jāpiemaksā papildus 10 EUR. Maratona EXPO un pasākuma dienā distances maiņa nav iespējama.
  • No īsākas uz garāku distanci (piemēram, no 10 km uz pusmaratonu vai maratonu): šāda distances maiņa iespējama tikai par papildus maksu 20,00 EUR līdz 2018. gada 30. aprīlim.


  Maksa par distances maiņu ir jāveic mūsu interneta veikalā.

  Vairāk par distances maiņu lasiet sadaļā Dalības atcelšana.

 • Kur notiks numuru izņemšana?

  Komandai par pilnvarojumu kalpo kontaktpersonas saņemtā elektroniskā apstiprinājuma vēstule ar komandas dalībnieku sarakstu.

  Ja nevarat pēc sava numura ierasties personiski, pastāv iespēja pilnvarot citu cilvēku to izdarīt jūsu vietā. Šādā gadījumā nepieciešams uz izdrukātās vēstules norādīt numura saņēmēja vārdu, uzvārdu un tālruņa numuru, kā arī ar savu parakstu apliecināt, ka pilnvarojat citu personu izņemt jūsu starta numuru.

 • Cikos ir starti distancēm?

  Starts maratona un pusmaratona distancēm tiks dots vienlaicīgi.

  • 42 km un 21 km - 8.30
  • 10 km - 12.30
  • 6 km - 14.00


  Starta un finiša zona atradīsies 11. novembra krastmalā starp Vanšu un Akmens tiltiem.

 • Vai iespējams apmaksāt dalību maratonā ar rēķinu?

  Rēķinu sagatavošana tiek veikta, ja komanda tiek reģistrēta līdz 2018. gada 13. maija plkst. 23:59.

  No 2018. gada 14. maija līdz 16. maijam plkst. 23:59 rēķinu sagatavošana tiek veikta tikai gadījumos, ja tiek reģistrēta komanda ar vismaz 20 dalībniekiem.

  Sākot no 17. maija, rēķinu sagatavošana dalības maksas apmaksai tiek pārtraukta.

 • Vai pieteikšanās Rimi Bērnu dienas distancēm vēl ir atvērta?

  Jā, pieteikšanās vēl ir atvērta. Skriešanas distancēm Paši mazākie, 300m un 600m dalībnieki tiek reģistrēti līdz 7 000 dalībnieku limita sasniegšanai. Ģimeņu skrējienam dalībnieki tiek reģistrēti līdz 3 000 dalībnieku limita sasniegšanai.

 • Kāpēc nevar izvēlēties bērnu skrējienu distances?

  Distance tiek piedāvāta atbilstoši vecumam, tāpēc vispirms ievadiet dzimšanas datus.

 • Kur var iepazīties ar nolikumu?

  Lattelecom Rīgas maratona nolikums 2017. gadam atrodams šeit.

Galvenais partneris

 • Lattelecom

Partneris

 • Rimi

Sponsori

 • adidas
 • WESS
 • Sportland

Organizē

 • NECom
 • Rīgas Dome